MS EXCEL – po co mi jego znajomość?

Na pewno wiesz już, że arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel jest jednym z najpopularniejszych narzędzi biurowych. Bez jego znajomości trudno znaleźć korzystną ofertę pracy. Jest szeroko wykorzystywany przez managerów, pracowników sektora bankowego i administracji biurowej, księgowych, analityków biznesowych, logistyków, a także ułatwia pracę przedstawicielom handlowym. Staje się również niezastąpionym narzędziem w branży marketingu internetowego podczas przygotowywania strategii, tworzenia bazy konkurencji i podstawowej analizy, planowania postów.

Na pewno też masz świadomość, jak ogromne możliwości w zakresie dokonywania obliczeń, przetwarzania i analizy danych oferuje Excel. Ale czy umiesz je wszystkie wykorzystać? Najczęściej obcowanie z Excelem ogranicza się do używania najprostszych funkcji – średniej czy sumy. Tymczasem funkcjonalność programu pozwala na wykonanie nawet bardzo skomplikowanych obliczeń i ich automatyzację.

W prezentacji efektów analizy danych niebagatelną rolę odgrywa możliwość wykorzystania form graficznych i wizualizacyjnych w postaci tabel, wykresów przestawnych, kołowych, kolumnowych, słupkowych, a także lejkowych. Excel daje również możliwość przedstawienia efektów pracy w 3D. Dobrze przygotowane dane umożliwiają usprawnienie wielu procesów zachodzących w każdym przedsiębiorstwie. Im lepiej poznamy Excel, tym sprawniej będziemy analizować dane i wyciągać poprawne wnioski, a to z kolei gwarantuje sukces.

Dlaczego jeszcze warto umiejętnie korzystać z Excela? Biuro to nie jedyne miejsce, gdzie umiejętność sprawnego korzystania z arkusza kalkulacyjnego jest nieodzowna. Coraz częściej Excel staje się niezastąpiony w domu. Znajomość podstaw może pomóc w planowaniu domowego budżetu, w porównywaniu ofert kredytowych, zysków z inwestycji, w planowaniu posiłków pod względem zbilansowania wartości odżywczych i kalorycznych, w przechowywaniu list kontaktów itp.

Chcesz być bardziej konkurencyjny na rynku pracy, odnosić sukcesy, ułatwić sobie pracę i życie? Nie czekaj dłużej. Już dzisiaj skorzystaj z oferty naszych kursów i podnieś swoje kwalifikacje w miłej i przyjaznej atmosferze.