Chcesz rozpocząć pracę w branży IT? Trendy na 2019 rok.

 

Sytuacji na rynku pracy w województwie łódzkim jest naprawdę dobra: na 2,4 mln osób jedynie 64,5 tys. zostało zakwalifikowane do grupy bezrobotnych. Oznacza to, że pracodawcy, aby przyciągnąć do siebie pracownika, prześcigają się w ofertach, benefitach i wynagrodzeniach. Nie trudno jednak zauważyć, że to pracownicy z działu IT są najbardziej poszukiwani, a w związku z ciągle rozwijającymi się technologiami, możemy spodziewać się jedynie coraz większego zapotrzebowania na nich.

 

Czy są tego jakiekolwiek pozytywy? Dla potencjalnych kandydatów oczywiście!

Obecna sytuacja- tzw. rynek pracownika – stwarza ogrom możliwości nie tylko dla osób będących już w branży IT od dawna, ale też dla szukających swojej ścieżki zawodowej lub chcących zmienić dotychczasową.

 

Od czego zacząć?

 

To, czym dokładnie możemy zająć się w dziale IT, zależy oczywiście od naszych umiejętności, ale jak wspominaliśmy w naszym poprzednim artykule, ze względu na duży popyt na specjalistów z branży informatycznej, wcale nie musimy kończyć studiów z tym związanych.

Jest jednak kilka czynników, które zdefiniują kierunek naszego startu w branży, a le to znajomość języku programowania, jest najistotniejszą z perspektywy programisty umiejętnością.

 

Co to oznacza? W prostym tłumaczeniu, programowanie to sposób tworzenia ciągu znaków układających się w polecenia, na podstawie których aplikacje czy komputery wiedzą czego od nich oczekujemy i wykonują stricte określone działania. Jednym z najpopularniejszych języków kodowania jest JavaScript oraz Python, a u Nas w Pracowni Umysłów możecie od podstaw nauczyć się jak go wykorzystywać w praktyce.

 

 

Nowa praca – na co mogę liczyć?

 

Składowe Twojego wynagrodzenia różnić się będą przede wszystkim w zależności od doświadczenia i tzw. kompetencji twardych (jak np. znajomość języka JavaScript, Python lub C#), ale także takich, które być może już posiadasz. Rekruterzy zwracają uwagę również m.in. na:

  • kontakt z klientem,
  • umiejętność zarządzania projektami,
  • znajomość języka obcego.

 

Bazując na raportach płacowych dla branży IT w 2018 r. osoby rozpoczynające swoją przygodę w zawodzie mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości około 5 tys. brutto. Wraz z doświadczeniem pensja może wzrosnąć nawet do 15 tys.!

 

Dodatkowo – szczególnie w dużych firmach – pracodawcy prześcigają się w pomysłach co do udogodnień i dodatkowych atrakcji dla swoich pracowników. Począwszy od dofinansowania zajęć sportowych, ubezpieczenia medyczne, zajęcia z języka obcego, pakiet szkoleń, po możliwość pracy zdalnej, obecność masażysty na terenie firmy do dyspozycji pracowników, kończąc na stołach do ping-ponga czy bilarda i wprost przeciwnie – pokojach wyciszenia i odpoczynku.

 

Warto wykorzystać komfortową sytuację na rynku pracy, gdzie potencjalni kandydaci otrzymują pełen wachlarz ofert, a co za tym idzie możliwość wyboru stanowiska, w którym chcą się realizować zawodowo, a które będzie spełniało oczekiwania (nie tylko, ale także) finansowe).

Dlaczego zatem nie spróbować swoich sił w jednej z najbardziej dochodowych branży? Kursy, które oferujemy w Pracowni Umysłów, z pewnością będą dobrym początkiem czegoś nowego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!